Shop Mobile More Submit  Join Login
- Posłuchaj mnie… nie możemy…
- Dlaczego?
Był późny wieczór. Na ulicach wciąż kręcili się ludzie, złaknieni nocnego życia i beztroskiego szaleństwa, ale w ciemnej bramie parku, gdzie stali, nie było żywego ducha.
Włochy patrzył na buty Ludwiga, w oczach kręciły mu się łzy. Niemcy przywykł już do takiego zachowania, ale dzisiaj po raz pierwszy nie wiedział, co ma w takiej sytuacji zrobić.
Włochy po raz pierwszy nie przepraszał. Ale nie tylko przez to Ludwig był taki zdezorientowany.
Parę godzin wcześniej dał się namówić na wspólny wypad po klubach w ramach odprężenia po długim posiedzeniu na międzynarodowej konferencji. Szybko okazało się, że niemal wszyscy ochotnicy z niewidomych przyczyn się wykruszyli, a został jedynie Ludwig, Feliciano i Lovino. Romano, choć nie w smak było mu towarzystwo kartofla, postanowił przypilnować brata, ale szybko zaginął w którymś klubie. Kiedy Niemcy zwrócił na to uwagę Feliciano, ten tylko wzruszył ramionami i z radosnym uśmiechem zaciągnął Ludwiga do parku.
A potem go pocałował.
Zaskoczony Ludwig  próbował się odsunąć, jednak Włochy przywarł do niego mocno, wczepiając palce w jego marynarkę. Niemcy niemal siłą go od siebie odepchnął.
Tak właśnie znalazł się w sytuacji, w której po raz pierwszy od dawna nie wiedział, co powinien zrobić.
- Nie możemy, bo… - zaczął powoli, gorączkowo szukając przekonujących argumentów. – Jesteśmy państwami, Włochy. Nie wolno nam.
- Nieprawda. Przecież moglibyśmy…
- I jak ty to sobie wyobrażasz? Nie możemy rozporządzać sami sobą. Mamy obowiązki. Kiedyś możemy być zmuszeni, żeby stanąć przeciwko sobie. I co wtedy?
Włochy gwałtownie poderwał głowę.
- Ja nigdy nie stanąłbym przeciwko tobie, Niemcy! Ja…
Ludwig zawahał się, dostrzegając w jego oczach szczere oddanie. Serce zabolało go na myśl, co powinien teraz zrobić, by oszczędzić im obydwu późniejszych rozczarowań.
- Myślę… - zaczął i na chwilę umilkł. Niezrozumiały ból ścisnął mu krtań. – Myślę, że powinniśmy ograniczyć nasze kontakty do minimum.
- Do minimum? – Feliciano patrzył na niego nie rozumiejąc.
- Powinniśmy przestać się spotykać. To dla twojego dobra.
- Dla mojego dobra? – Niemcy patrzył, jak na twarzy Włoch odmalowuje się nigdy niespotykane tam uczucie: wściekłość. – A może dla twojego? Wiesz co, Niemcy? Jesteś tchórzem!
Szybko zdał sobie sprawę z tego, co powiedział. Przerażony zakrył usta.
- Włochy… - Ludwig urwał nie wiedząc, co powiedzieć.
- Przepraszam – rzucił Feliciano, odwrócił się i ruszył w stronę hotelu, w którym zatrzymały się państwa na czas konferencji.
- Poczekaj, odprowadzę cię.
- Nie – rzucił przez ramię Włochy, nagle przystając. – Masz rację, Niemcy. Nie powinniśmy się już spotykać. Przepraszam.
Odszedł.
„Przeprosił. Przeprosił i płakał. Jak dawny Włochy", pomyślał Ludwig.
Wcale go to nie uspokoiło.

Do hotelu powrócił dopiero nad ranem. Długo włóczył się po mieście, rozważając nawet wypicie kilku kolejek, ale zbyt dobrze wiedział, że o jedenastej czeka go kolejna sesja międzynarodowych spotkań i że powinien być na niej w miarę skupiony. Choć po wczorajszej scysji z Feliciano o żadnym skupieniu nie mogło być mowy.
Wysłuchał uwag recepcjonistki i wściekły ruszył do swojego apartamentu, który wynajmował razem z bratem. Gilbert jako emerytowane państwo nie brał udziału w konferencji, ale zawsze przyjeżdżał z Ludwigiem, żeby spotkać się z kumplami. Zupełnie nie przeszkadzało mu to, że widuje się z nimi niemal codziennie, a ich pokonferencyjne wybryki odbijają się na psychicznym zdrowiu Niemiec, który wciąż musiał tłumaczyć się za brata i płacić za szkody przez niego wyrządzone. Tym razem nie było inaczej.
Już wchodząc do pokoju Ludwig omal nie wpadł na ogromną palmę w doniczce. Niemcy był przekonany, że takie palmy stały w foyer przy recepcji. W jaki sposób jedna z nich znalazła się pod drzwiami do jego pokoju?
Odpowiedź znalazł niemal natychmiast. Na podłodze w saloniku, obstawiony pomarańczowymi pachołkami drogowymi, w najlepsze spał Gilbert. Tuż obok niego, świecąc gołym tyłkiem, pochrapywał Francis, ściskając w ręku dwie brytyjskie tablice rejestracyjne. Niemcy przez chwilę zastanawiał się, gdzie podział się zawsze obecny przy tego typu wyskokach Hiszpania, ale szybko go odnalazł w używanym przez pokojówki wózku na pranie, który nie wiadomo jakim sposobem znalazł się w apartamencie Ludwiga. Antonio leżał na brudnych ręcznikach spity równie mocno, jak reszta towarzystwa. Choć jeszcze niedawno musieli być całkiem rześcy, skoro przytaszczyli z parteru na dziesiąte piętro olbrzymią palmę.
- Prusy! – wrzasnął Ludwig, za nic sobie mając niewątpliwego kaca u brata i jego przyjaciół. Francja zerwał się jak oparzony i szybko zwiał przed wściekłym Niemcy, porywając wózek z brudami i zdezorientowanym Antoniem. Na polu walki został tylko Gilbert.
- Czy musisz się tak drzeć? – jęknął, z trudem wygrzebując się spod poprzewracanych drogowych słupków.
- Czy ja muszę się drzeć? Każdy by się darł, gdyby po swoim powrocie do pokoju zastał coś takiego!
- Nie przesadzaj.
Ludwig się żachnął, a Prusy, uwolniwszy się od pachołków, wyruszył na poszukiwania czegoś do picia.
- Możesz mi wyjaśnić, co się tutaj wydarzyło? – Niemcy nie dawał za wygraną.
- Długa historia, a z tego co wiem, ty za niedługo masz konferencję. Nie zdążyłbym ci opowiedzieć.
- Recepcjonistka mówiła mi, że straszyliście gości w windach.
- Nikogo nie straszyliśmy, tylko chcieliśmy się z Francisem ogolić. Po prostu w windach są lepsze lustra i światło.
- Gilbert, miałeś w ręku olbrzymią brzytwę starego Fritza.
- Bo goli najlepiej.
Ludwig westchnął. Czasami zastanawiał się, który z nich dwóch był starszy.
- Idę pod prysznic i wychodzę na konferencję. Jak z niej wrócę, ma być tu porządek. – Ruszył do łazienki.
- A jak tam sprawa z Feliciano? – zapytał niby od niechcenia Prusy.
Niemcy niemal się potknął.
- Co takiego? – zapytał, odwracając się do Gilberta, który odsuwając pachołki, starał się dotrzeć do kanapy.
- Zrobił to? Bratu możesz powiedzieć.
- Co zrobił?
- Nie udawaj głupszego, niż jesteś – Prusy z westchnieniem ulgi opadł na kanapę. – Wyznał ci miłość?
- Nie mam pojęcia, o czym mówisz.
Ludwig czuł, jak cała jego twarz szybko robi się purpurowa. Odwrócił się do drzwi, ale jego brat zdążył zauważyć.
- Czyli jednak nas posłuchał! – zawołał triumfująco, wznosząc butelkę z wodą sodową w niemym toaście.
- Was? – Niemcy znowu spojrzał na brata, marszcząc brwi.
- Podpuściliśmy go trochę z Francisem. Gołym okiem widać, że coś do ciebie czuje.
Ludwig powoli odsunął się od drzwi łazienki i jak w transie ruszył w stronę brata, omijając słupki.
- Oczywiście, najfajniejszą częścią było załatwienie wam prywatności. Tylko ten mały Lovino się wybił, Hiszpania musiał go gonić po klubach i zatrzymać. Szkoda, że tego nie widziałeś. Później chciałem was śledzić, ale Francis gdzieś przepadł i… Hej! - zawołał Gilbert, gdy Ludwig poderwał go na nogi, ściskając za koszulę. – Zwariowałeś?
- Wydaje się wam, że możecie się bawić czyimiś uczuciami? – syknął Niemcy, ledwo hamując wściekłość. – I to jeszcze uczuciami takiego naiwniaka, jak Feliciano? On zrobiłby niemal wszystko, co by się mu powiedziało!
- Lud, co ty…
- Nigdy więcej mu tego nie róbcie. Zostawcie go w spokoju.
Niemcy puścił brata, gwałtownie się odwrócił i ruszył do drzwi wyjściowych, porzucając myśl o prysznicu.
- Bracie, czy ty też coś… - zapytał Gilbert, ale Ludwig już nie odpowiedział.
Gdy trzasnęły drzwi, Prusy uśmiechnął się do siebie.

Niemcy kręcił się na konferencyjnym krześle, przez co wzbudzał niemałą sensację wśród siedzących po sąsiedzku państw. Austria popatrywał na niego krzywo, od czasu do czasu chrząkając wymownie, z kolei Ameryka nie omieszkał kilkakrotnie szturchnąć Ludwiga łokciem i głośno zwrócić uwagę, że zachowuje się jakoś dziwnie.
„Dziwnie to zachowuje się Włochy", pomyślał Ludwig. I rzeczywiście, Feliciano zdawał się być kimś innym. Aktywnie brał udział w zebraniu, a jego wypowiedzi były przemyślane i związane z tematem. Ani razu nie spojrzał na Ludwiga, ani nie wspomniał o jedzeniu, co wzbudziło ogólną konsternację.
Ameryka po raz kolejny nachylił się do Ludwiga.
- Coś tu nie gra. O co wam poszło? – zapytał tak teatralnym szeptem, że odwróciła się w ich stronę połowa zebranych, a Feliciano zaciął się w połowie wypowiedzi. Włochy poczerwieniał i wbił spojrzenie w stół.
- Mam tego dość – powiedział Ludwig, gwałtownie odsuwając krzesło i ruszając do wyjścia. Miał dość wymownych lub ciekawskich spojrzeń skierowanych na niego, tych wszystkich spojrzeń, które nie należały do jednej osoby. Osoby, która właśnie podniosła wzrok, żeby zobaczyć plecy Ludwiga znikające za drzwiami.

W parku kręciło się sporo ludzi, głównie matek z małymi dziećmi i osób starszych. Chciał przez chwilę pobyć sam, więc zręcznie wymijając dziecięce wózki i brzdąców grających w piłkę, zagłębił się w rzadziej uczęszczaną część parku.
Mógłby wrócić do hotelu, ale doskonale wiedział, że w jego apartamencie przebywał Gilbert, a nie miał specjalnie ochoty na spotkanie z bratem. Wybrał więc park, w którym wczoraj doszło do tej niezręcznej sytuacji, jakby starając się ukarać za to, co wtedy powiedział Feliciano.
Postąpił słusznie, był o tym przekonany. A raczej był o tym przekonany jeszcze wczoraj. Dzisiaj nie był pewien niczego.
„Bracie, czy ty też?". Głos Gilberta brzęczał w jego uszach. Ludwig potrząsnął głową, jakby to miałoby wyrzucić z jego myśli zarówno natrętne pytanie Prus, jak i sylwetkę Feliciano, tak odległego przy konferencyjnym stole.
Kim dla niego był Włochy? Przyjacielem, towarzyszem broni... Taka byłaby jego natychmiastowa odpowiedź na to pytanie. Ale wczorajszy pocałunek zmienił wszystko.
„A może nie zmienił nic?", prychnął Gilbert w jego głowie. „Może po prostu otworzył ci oczy na coś, co podejrzewałeś od dawna?"
Niemcy dotarł do starej odrapanej ławki w nieuczęszczanej części parku. Usiadł i popatrzył na rozlewający się przed nim staw, który niedługo skują pierwsze mrozy. Zatarł zmarznięte ręce.
„Tak będzie lepiej dla nas obu. Nikt nikogo nie skrzywdzi", odpowiedział Gilbertowi.
„Wiesz co, Niemcy? Jesteś tchórzem!"
W wyobraźni ujrzał wściekłe spojrzenie Feliciano.
„Masz rację, Włochy", odpowiedział mu. „Jestem tchórzem"
Ukrył twarz w dłoniach, starając się wypchnąć z pamięci obraz łez w oczach Vargasa. Łez, których powodem był po raz kolejny on.
- Niemcy!
Ludwig poderwał głowę i spojrzał na przeciwny brzeg stawu, na którym stał Włochy, szaleńczo machając ramionami.
- Włochy? – zapytał nieprzytomnie. Co Feliciano tutaj robi? Przecież mieli się już więcej nie widywać.
- Niemcy! Idę do ciebie! – Włochy krzyknął jeszcze raz i ruszył pędem wzdłuż brzegu. Jednak jeden zły krok spowodował, że Feliciano poślizgnął się na błocie i z krótkim okrzykiem wleciał do mętnej wody.
- Włochy! – wrzasnął Ludwig, zrywając się z ławki. Wbiegł do stawu i chwycił szamoczącego się przyjaciela, który ze strachu nałykał się sporo wody. – Włochy, nic ci nie jest?
Feliciano zanosił się kaszlem, nie zwolnił jednak Niemiec z kurczowego uścisku. Wczepił się w niego, jakby był ostatnią deską ratunku.
- Nie… - wymamrotał z twarzą wtuloną w kurtkę Ludwiga.
- Boli cię coś? Uderzyłeś się gdzieś? – Zaniepokojony Niemcy chwycił Vargasa za ramiona i delikatnie od siebie odsunął, poszukując widocznych uszkodzeń na jego ciele.
- Nie… nie zostawiaj mnie! – zawołał Feliciano, drżąc z zimna. Ludwig patrzył na niego zaskoczony.
- Proszę, nie zostawiaj mnie – mówił dalej Włochy, spuszczając wzrok i ledwo powstrzymując szczękanie zębami. – Ja nie chcę, żebyś odszedł ode mnie tak jak we śnie.
- We śnie? – zapytał Niemcy i nagle sobie przypomniał. „Ach, w tym śnie".
- Kiedy wychodziłeś z sali konferencyjnej… to wyglądało tak jak w moim śnie… widziałem twoje plecy i bałem się, że jeśli zawołam, to się nie odwrócisz…
- Włochy… Feliciano, przecież wiesz, że nie mogę cię zostawić – powiedział Ludwig, łagodnie się uśmiechając. Vargas spojrzał na niego zaskoczony.
- Ale przecież sam mówiłeś, że… nie powinniśmy się spotykać…
- Obiecałem ci, że nigdy cię nie zostawię. Chociaż czasami jesteś nie do wytrzymania.
Feliciano stropił się po tych słowach. Ludwig westchnął i przyciągnął go do siebie.
- Ale bez ciebie chyba bym nie wytrzymał – odparł, przytulając go mocno. – Dlatego nie oddalaj się ode mnie.
„Wiedziałem", powiedział głos Gilberta w jego głowie, ale Niemcy szybko go uciszył. Nie był mu teraz potrzebny.

- Niemcy?
- Hm?
- Śmierdzisz mułem ze stawu.
- Wiem. Ty też.
Prawidłowy tytuł powinien brzmieć 'Ławka', ale cóż, dA i polskie znaki w tytułach się nie lubią.

Jak byki szarżują, to krzyczeć!

Motto tej historii (tudzież następnych w serii, o ile powstaną)? Heca zaczyna się zawsze wtedy, gdy Bad Friends Trio zaczynają imprezować...

Dawno temu obiecany fic dla :iconfanrubygloom: Wybacz, że nie FrUk, ale planuję zrobić z 'Ławki' miniserię, w której i dla FrUka miejsce się znajdzie. I wybacz, że tak późno, ale to właśnie ja i moje zabójcze tempo pisania^^;
Add a Comment:
 
:iconkalterijate:
Kalterijate Featured By Owner May 9, 2012  Hobbyist Writer
Przy pierwszej części się wzruszyłam, przy drugiej śmiałam, a na końcu uśmiechałam z minką typu: Awww~ X33
Cudowne~ :la:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner May 10, 2012
Czasami zapominam o tym fiku^^; Choć nie powiem, sama najbardziej jestem zadowolona ze sceny Bad Trio's Kac Vegas:XD:
Dziękuję!
Reply
:iconkalterijate:
Kalterijate Featured By Owner May 10, 2012  Hobbyist Writer
*szok* Nie zapominaj! Nie rób mi tego!
To było po prostu... bezcenne XD Moja wyobraźnia mnie tutaj nie zawiodła~ Twoje opisy są świetne, więc aż czułam ten alkohol w powietrzu XDDD
:hug:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner May 10, 2012
Szczerze mówiąc, opisy inspirowane życiem:XD: Nie żebym to ja brała udział w takich libacjach, ale (prawie:D) wszystko wyniesione z opowieści znajomych - studenckie życie rulez:woohoo:
Reply
:iconkalterijate:
Kalterijate Featured By Owner May 10, 2012  Hobbyist Writer
Łoż... Aż boję się być studentką XD Chociaż~
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner May 10, 2012
Zachęcam xD
Reply
:iconsagildneni:
SagildNeni Featured By Owner Feb 22, 2012
Fantastyczne!
Niemcy ty durniu! Bierz Włocha i całuj póki czas :D
Niesamowita jesteś, wiesz ? :la:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Feb 23, 2012
:blushes:Dziękuję za komplement!
Na Niemcy jeszcze przyjdzie czas - już majstruję kolejną GerItę:plotting:
Reply
:iconsagildneni:
SagildNeni Featured By Owner Feb 23, 2012
Jej! Jej! Jej!
GerItalia jest cudna ale w twoim wykonaniu to będzie istne dzieło :D
No już czekam niecierpliwie :D
:la: GerItalia!
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Feb 23, 2012
No, czy dzieło, to jeszcze nie wiem^^; Ale miło mi to słyszeć:glomp:
Reply
:iconsagildneni:
SagildNeni Featured By Owner Feb 23, 2012
Oj tam :D Wierzę w Ciebie i życzę natchnienie :la:
Reply
:iconyavic:
Yavic Featured By Owner Jan 22, 2012  Hobbyist General Artist
No! To teraz ja się dorwałam do Twojego ff *o*
Ach, kochane Trio jak zwykle szaleje xD Ale oczywiście główny wątek o GerIta, który rzecz jasna wyszedł cudnie :3
Jednak na koniec się spiknęli, uf. I to w taki oryginalny sposób x3
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Jan 22, 2012
Dziękuję! Bardzo się cieszę, że się podoba!:dance:
Oczywiście, że BTT nie mogło zabraknąć, musieli trochę narozrabiać xD
Reply
:iconyavic:
Yavic Featured By Owner Jan 22, 2012  Hobbyist General Artist
^-^
No jasne, w końcu to oni, muszą się pokazać xD
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Jan 22, 2012
Łohoł, dziękuję stokrotnie za watcha:blush:
Reply
:iconyavic:
Yavic Featured By Owner Jan 22, 2012  Hobbyist General Artist
Ależ proszę :D Musze być na bieżąco z nowościami od teraz xD
Dziękować za Llamkę :3
Reply
:iconfanrubygloom:
FanRubyGloom Featured By Owner Dec 8, 2011  Hobbyist Artist
Jeeeeej, poprawiłaś mi tym humor na następne tysiąclecie ;D

Czy ja już mówiłam, jak wielbię Twój styl? :la:

Podoba mi się motyw ławki <3
Uwielbiam scenki na świeżym powietrzu, a ten końcowy dialog rozłożył mnie na łopatki :XD:
Dlaczego, ach dlaczego nie ma więcej takich ficków, jak Twoje? D:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
A mnie jak zwykle na łopatki rozkładają Twoje kochane komentarze:love:

A nie żal Ci, że nie FrUk? Miałam na niego pomysł, ale nie chciałam na siłę wciskać go tutaj, więc może powstanie jako osobna historia.
Reply
:iconfanrubygloom:
FanRubyGloom Featured By Owner Dec 14, 2011  Hobbyist Artist
Nieeeee, skąd :D
GerIta jest cudowan <3
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 14, 2011
To się cieszę:D A do FrUka może jeszcze dojdę:XD:
Reply
:iconfanrubygloom:
FanRubyGloom Featured By Owner Dec 14, 2011  Hobbyist Artist
Dobry FrUk jest dobry, nie pogniewałabym się, gdybyś go napisała x'D
Reply
:iconagazaczkowska:
AgaZaczkowska Featured By Owner Dec 8, 2011
Na ogół nie jestem fanką takich pairingów, ale APH jest chyba tego wyjątkiem. Twój fanfic moim zdaniem jest świetny ;) bardzo dobrze się czyta i mimo że nie jest długi- wciąga :) bardzo poprawia humor:D
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
Bardzo się cieszę, że tak się spodobał i że mogłam poprawić humor:D I dziękuję za ciepłe słowa:hug:
Reply
:iconagazaczkowska:
AgaZaczkowska Featured By Owner Dec 9, 2011
Nie ma za co i ja także dziękuję;)
Reply
:iconfarronsisters:
FarronSisters Featured By Owner Dec 8, 2011
Serah: Świetny fanfik, nie dopatrzyłam się żadnego błędu, ciekawa fabuła - nic dodać, nic ująć :D
Tylko jakoś nie widzę tego jako serii... Według mnie lepiej by było, gdyby to po prostu pozostało one-shotem.
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
Dziękuję za komentarz i za fava, cieszę się, że się podobało:D
Jeżeli już dojdzie do serializacji, to raczej będą to one-shoty, ale wszystko zależy od wolnego czasu, chęci i weny;)
Reply
:iconfarronsisters:
FarronSisters Featured By Owner Dec 8, 2011
Tak myślałam, w takim razie życzę dużo wenki~!
Reply
:iconankaaa98:
Ankaaa98 Featured By Owner Dec 8, 2011  Hobbyist Traditional Artist
<wleciała do nieba yaoistek> :iconangelplz:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
Tylko stamtąd wróć!:XD:
Dziękuję za komentarz!:hug:
Reply
:iconankaaa98:
Ankaaa98 Featured By Owner Dec 9, 2011  Hobbyist Traditional Artist
nie wróce ! mam tu tyle pruspola , spamano , gerita i fruka ile dusza zapragnie !
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 9, 2011
Aaa, to siedź, siedź:D
Reply
:iconblackkleptomaniac:
blackkleptomaniac Featured By Owner Dec 8, 2011  Student Traditional Artist
~~
Ja cie.........~
KA-WA-I-I~!
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
Ja cie dziękuję:D
Reply
:icongrreentea:
GrreenTea Featured By Owner Dec 7, 2011  Hobbyist General Artist
Za serią jestem bardzo za <3
Fic przejrzysty, łatwo się go czyta. Akcja, choć nie za mocno rozbudowana też mi się podoba. Lubię takie lekkie teksty, bardzo poprawiają humor.
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 8, 2011
Dziękuję ślicznie za komentarz! :hug:
Postaram się, aby seria doszła do skutku:D
Reply
:icongrreentea:
GrreenTea Featured By Owner Dec 9, 2011  Hobbyist General Artist
Nie ma za co :iconbrohugplz:
Byłoby zajebiście. :'D
Reply
:iconvarduk:
VaRduk Featured By Owner Dec 7, 2011
A wszystko przez ławkę... <33 i Gilberta xD ale nie byłoby nic, gdyby nie ich serca.
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 7, 2011
Pierwsza osoba, która dostrzegła sens ławki! :boogie:
Żartuję oczywiście, tytuł jest tu trochę na wyrost:D

Dziękuję za komentarz!:hug:
Reply
:iconsmoczka:
Smoczka Featured By Owner Dec 7, 2011
To jest Epickie, kurna! :stare:
Ławeczka w tytule, miałam nadzieje że coś na tej ławce będzie noo! :XD:
Zniszczyłaś moje marzenia. :noes:

Wincej takich! :stare:
Lololol, stary dobry GerIta się nie nudzi. :iconus-xdplz:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 7, 2011
Dzięki za koment i za fava!:boogie:
Szczerze mówiąc ławeczka pojawiła się w tytule trochę na wyrost, ale jeśli dojdzie do kontynuacji, to będzie istotniejsza. Na razie możesz sobie wyobrazić, co się mogło tam wydarzyć:P

I być może, ale to wielkie być może, do serii o ławce trafi SwissLiech (jeśli go napiszę^^;)
Reply
:iconsmoczka:
Smoczka Featured By Owner Dec 7, 2011
:la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la::la:
Odwaliło mi. [link] <- :rofl:
Uafka. :stare: MUSI coś na niej być. :stare:
...dawoj kontynuację. :la:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 7, 2011
Rozumiem, że chcesz mnie zabić:rofl:
Nie dam rady z tym challangem, popłakałam się ze śmiechu :lmao:
Reply
:iconsmoczka:
Smoczka Featured By Owner Dec 7, 2011
Nie no co Ty tato. :icontardplz:
Ja się popłakałam już, trololol. I oglądam drugi raz xDD
[link] :stare:
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 7, 2011
Morderca:P :rofl:
Reply
:iconsmoczka:
Smoczka Featured By Owner Dec 7, 2011
Ja? ;3;
Reply
:iconmisscath:
MissCath Featured By Owner Dec 7, 2011  Hobbyist Writer
Całkiem przyjemny fic. Tylko zasadnicze pytanie - co ma do tego ławka? ^^; Bo chyba tam nie było wspomniane, albo mi umknęło. Ale ok. Fic jest dosyć ładnie skonstruowany, niewiele błędów (pod spodem wypiszę te, które wychwyciłam), przypomina bardziej opowiadanie, aniżeli fic. Co mi się podoba? To, jak przedstawiasz postacie. Włochy nie jest ciamajdą, który drze się tylko "Pasta!", czy "Niemcy, ratuj!", ale ma odwagę też powiedzieć coś, co mu nie pasuje. A i w dodatku motyw uczucia! Bardzo często pomijane, a moim zdaniem warto to zawierać w ficach do Hetalii - że przecież oni nie mogą się wiązać tak swobodnie. I pojawia się konflikt. Rzadko mogę trafić na coś takiego. I to ogólnie na plus, podoba mi się. I wątek humorystyczny z BTT przypomina bardzo "Kac Vegas", ale przez to mi się podoba, jest przynajmniej śmiesznie, a nie tak patetycznie na siłę. To na plus.
A co na minus? A oprócz błędów, które za chwilę wypiszę, to nie podoba mi się za bardzo, że zbyt często używasz nazw państw, niekoniecznie w trafnym miejscu. No i w dialogach też nie bardzo, ale może to wynika z mojego HC i mojego stylu pisania, w którym uznaję, że jeśli dwa tany się znają bliżej/są rodzeństwem, to mówią do siebie ludzkim imieniem. A po drugie - też specyfika naszych nazw państw. One brzmią inaczej niż po angielsku, dlatego w angielskim jest łatwo operować słowami "Germany", czy "Italy", bo one brzmią trochę jak ludzkie imiona. U nas - nie bardzo.
Dobra, to co z tych błędów:
Posłuchaj mnie… nie możemy… - nie wiem, czy to celowe, ale zdanie powinno się zaczynać wielką literą.
Długo włóczył się po mieście, rozważając nawet zalanie się w trupa, ale zbyt dobrze wiedział, że o 11 czeka go kolejna sesja międzynarodowych spotkań i że powinien być na niej w miarę skupiony. - tu dwie rzeczy mi nie pasują: pierwsza to "zalanie się w trupa". Zbytni kolokwializm, a styl jest taki neutralny, więc nie pasuje. I to "11", które lepiej by wyglądało słownie.
Już wchodząc do pokoju Ludwig omal nie wpadł na ogromną palmę z doniczce. - a nie "z doniczki"?
Niemcy puściła brata, gwałtownie się odwrócił i ruszył do drzwi wyjściowych, porzucając myśl o prysznicu. - to Ludwig zmienił płeć? ^^;
- Bracie, czy ty też coś… - to "bracie" brzmi dość sztucznie. Już lepiej by było "braciszku", zwłaszcza mając na uwadze to, jak najczęściej wyraża się Gilbert :)
I to na tyle.

No cóż, dałam fava :) Miło się czytało.
Reply
:iconanatheila:
anatheila Featured By Owner Dec 7, 2011
Dziękuję za obszerny komentarz, za fava, dobre słowo i obiektywną krytykę. Uwagi dotyczące błędów przyjęłam i zaraz je poprawię - niektóre rzeczy często udaje mi się przeoczyć mimo sprawdzania tekstu pod tym kątem.
Co do uwag dotyczących imion i nazw państw: staram się, jak mogę, unikać ich nadużywania, ale jak widać, nie zawsze mi się to udaje. Nie pozostaje mi nic innego, jak starać się bardziej. I tak jak mówisz, sporo zależy od stylu i upodobań piszącego, tudzież czytającego.
W kwestii ławki: tu mnie masz:) Tytuł dałam z myślą o dłuższej serii, w której ławka będzie miała istotne znaczenie, choć rzeczywiście, akurat w tym tekście niewiele o niej się mówi. Jeżeli do serii nie dojdzie, prawdopodobnie zmienię tytuł.
Za pochwałę dziękuję, choć i krytykę sobie cenię. Dzięki temu wiem, co jeszcze muszę poprawić:D
Reply
:iconmisscath:
MissCath Featured By Owner Dec 7, 2011  Hobbyist Writer
No to się okaże, w takim układzie. Jeśli tak, to ok, to zobaczymy, co z tego wyjdzie :)
Proszę bardzo.
Reply
Add a Comment:
 
×

:iconanatheila: More from anatheila


Featured in Collections

Hetalia fanfiction by kamananana

Hetalia and other Anime by MsDeutschland

ff by Nanami666


More from DeviantArtDetails

Submitted on
December 7, 2011
File Size
17.1 KB
Submitted with
Sta.sh
Link
Thumb

Stats

Views
1,909 (2 today)
Favourites
40 (who?)
Comments
48
×